Novinky, aktuality

Jak vznikl název Husle?

Mnoho našich zákazníků či návštěvníků Hustopečí se na nás obrací s přáním, že by rádi získali mandloň. Poptávka převyšovala nabídku, a tak jsme se obrátili na Zahradnickou fakultu Mendelovy univerzity. Ti nám vyšlechtili novou odrůdu Husle, jejíž jméno vzniklo spojením názvů dvou jihomoravských měst - HUStopečí (místo, kde se budou sazenice vysazovat) a LEdnice (místo, kde probíhá šlechtění).

Před pár dny byli pracovníci univerzity v našem sadu, aby si zde nasbírali materiál vhodný k roubování připravených podnoží, kterých mají nachystaných 400, z toho polovinu budou roubovat právě novou odrůdou Husle. Mladé sazenice jsou citlivé na mráz, tak držíme palce, aby vydržely do jara.

Mandloň je pro domácí pěstování strom poměrně nenáročný. Na jaře je to první ovocný strom (ano, mandloň je z botanického pohledu ovoce!), který rozkvétá. Pokud byste chtěli kvetoucí mandloně vidět, vypravte se na výlet do našeho hustopečského mandloňového sadu. Rozkvétají obvykle na konci března.

 
 
 
Napsali jste o nás

Šárka Kašpárková: "Loni jsem Hustopečskou mandlovici ochutnala poprvé, zamilovala si ji a dnes jsem si pro ni zajela znovu," prozradila bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě.

Čtěte více

 
Nezletilým alkohol neprodáváme. Užíváním tohoto webu stvrzujete, že jste starší 18 let.
Reklama, design, webová stránka www.MATLOCHA.cz