Novinky, aktuality

Mandlárna kmotrou velblouďat!

Věděli jste, že velbloudi jsou docela zvědavá zvířata? My jsme se o tom přesvědčili, když jsme se vypravili pokřtít dvě velblouďátka, která se narodila na jediné velbloudí farmě u nás, v jihočeském Chýnově.

Velbloudí slečna se narodila 10. dubna 2017 velbloudici Sábě a velbloudí kluk se narodil 30. května 2017 velbloudici Makedě. A protože v naší rodině máme taky holku a kluka, o jménech bylo rozhodnuto – každé z dětí pojmenovalo jedno velbloudě po sobě.

Proč jsme si vybrali zrovna velbloudy? Máme s nimi totiž hodně společného!
Velbloudí farma je v rámci ČR unikát, stejně jako naše mandloňové sady. Chovat velbloudy je tak trochu bláznovství – podobně jako vyrábět legálně tvrdý alkohol. A kromě toho – velbloudi jsou nám hodně sympatičtí, protože umí pít a ví, jak správně uhasit žízeň. Stejně jako my! :-)

Křest si prohlédněte na fotkách níže.

A pokud byste se chtěli dozvědět o velbloudech něco víc, nebo se na nich svézt, obraťte se na sympatickou chovatelku Žanetu tady: http://www.velbloudi.cz/

 

Velbloudi se za Žanetou sbíhají jako pejsci...

Rádi se seznámí s každým.

Naši kmotřenci:

velbloud Jetřich

a velbloudice Magdalena

Světlejší Magdalenku jsme pokřtili mandlovicí a tmavšího Jetříška kávovou mandlí. S Magdalenou to bylo snadné, ale plachého Jetřicha si máma dost hlídala.

Majdinka drží:

Mandlovice jí evidentně voněla

... a nakonec se chtěla i líbat.

Jetřich nám nechtěl postát, ale nakonec se ho pokřtít podařilo - pod bedlivým dohledem mámy Makedy vlevo.

Náš tým:

 
 
 
Napsali jste o nás

Šárka Kašpárková: "Loni jsem Hustopečskou mandlovici ochutnala poprvé, zamilovala si ji a dnes jsem si pro ni zajela znovu," prozradila bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě.

Čtěte více

 
Nezletilým alkohol neprodáváme. Užíváním tohoto webu stvrzujete, že jste starší 18 let.
Reklama, design, webová stránka www.MATLOCHA.cz