Novinky, aktuality

Mandlovice putovala za krajany do Brazilie

Mandlovice putovala za krajany do Brazilie, do míst, která založil J. A. Baťa a jeho spolupracovníci, např. pan Jindřich Trachta. Dnes zde žijí jejich vnuci a hledají nové spojení s krajany v České republice. První velká česká výprava přijela do těchto míst koncem října. Město Bataypora znamená v překladu baťova dobrá voda a nachází se v jižní vnitrozemské části Brazilie.

Jihomoravskou pozornost převzala paní Dolores Bata na konferenci v Sao Paulo. Další lahev Hustopečské mandlovice byla předána také o pár dnů později panu Trachtovi ve městě Bataypora. 

Za předání mandlovice a zdokumentování expedice děkujeme paní Romaně Horňákové.

mandlovice_a_pláž_copacabana mandlovice_v_ledničce_v_autobusu_mezi_brazilskými_vodami moravská_brána_u_vstupu_do_rodného_domu_pana_trachty naše_expedice_v_městě_bataypora  předání_mandlovice_paní_dolores_bata edání_mandlovice_panu_trachtovi uvítání_krajany vnuk_j.a._bati

 
 
 
Napsali jste o nás

Šárka Kašpárková: "Loni jsem Hustopečskou mandlovici ochutnala poprvé, zamilovala si ji a dnes jsem si pro ni zajela znovu," prozradila bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě.

Čtěte více

 
Nezletilým alkohol neprodáváme. Užíváním tohoto webu stvrzujete, že jste starší 18 let.
Reklama, design, webová stránka www.MATLOCHA.cz