Novinky, aktuality

Slavnosti mandloní a vína 25. 3. 2017

Slavnosti mandloní a vína máme moc rádi. Je to den, kdy si uvědomujeme, že dlouhý zimní spánek končí a otevírá se opět období slunečního svitu, nových aktivit, energie, prostě začínáme se probouzet k životu. Mandloně jsou prvním ovocným stromem, který rozkvétá, a předznamenávají tak dobu, kdy vypukne jaro a vše začne rašit a kvést. Letos to tak úplně nevyšlo, stromky teprve začínaly nesměle kvést, ale zdá se, že to nikomu nevadilo.

Když přemýšlím, jak stručně popsat letošní slavnosti, napadá mě jen: Bylo to ohromný! Co se týče počtu zúčastněných, nálady, atmosféry… všechno skvělé! A navzdory předchozím chladným dnům na nás dokonce vykouklo sluníčko.

Všem, kdo jste se za námi zastavili na stánku, moc děkujeme! Potěšila nás milá slova, chvála a podpora. A omlouváme se těm, na které se už nedostal mandlovník – letos jsme jich upekli oproti loňskému roku jednou tolik a ve 14 hodin byly všechny mandlovníky vyprodány. Káva a mandlovice ale tekla až do pozdního odpoledne.

Těšíme se zase za rok.

Přátelé, krásné jarní dny!

 
 
 
Napsali jste o nás

Šárka Kašpárková: "Loni jsem Hustopečskou mandlovici ochutnala poprvé, zamilovala si ji a dnes jsem si pro ni zajela znovu," prozradila bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě.

Čtěte více

 
Nezletilým alkohol neprodáváme. Užíváním tohoto webu stvrzujete, že jste starší 18 let.
Reklama, design, webová stránka www.MATLOCHA.cz